Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021.

Lasītājus sveicam ar jauno, ekspertu izraudzīto un rekomendēto grāmatu kolekciju.

Šī gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska), dzejā – mūsu skolas absolvente Lote Vilma Vītiņa, zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga.

Tulkoto literatūru pārstāv 17 izdevumi no 10 valodām – igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu.

Programmas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem, rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām robotizācijas un vientulības tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgiem jautājumiem kā uzticība, atbildība par saviem tuvākajiem un pieaugšana.

Atnāc uz skolas bibliotēku un izvēlies savu grāmatu!

tps://lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-vertesanai-2021-gada-jauna-gramatu-kolekcija

 bjvz_2021

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020.

Septembris ir priecīgs mēnesis ne tikai tiem, kas vēlas uzsākt skolas gaitas, bet arī visiem grāmatu cienītājiem, jo mācību gada sākumā skolas bibliotēka piedāvā jaunu grāmatu kolekciju un aicina piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Kas tev jādara, lai kļūtu par žūrijas ekspertu? Atnāc uz bibliotēku un izvēlies grāmatu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvātās kolekcijas! Līdz janvārim izlasi 6 grāmatas! Izvēlies 3 interesantākās grāmatas, par kurām balsosi! Žūrijas organizatori vēlēsies uzzināt tavu viedokli par izlasīto novērtējuma anketā. Tas ir svarīgi, jo pēc anketu apkopošanas labākie grāmatu autori, mākslinieki, tulkotāji un izdevēji tiks apbalvoti. Ja vēlies, atved uz bibliotēku un lasītāju pulciņā iesaisti savu draugu, tēti un mammu!

Noslēgumā tev būs iespēja piedalīties lasīšanas svētkos, saņemt balvu un diplomu. Nāc un piedalies aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

bērnu žūrija 2020

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019.

Jau vairākus gadus Slokas pamatskolas skolēni un viņu vecāki tiek aicināti piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.
Iesaisties bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā!
Vairāk par programmu lasiet šeit.
2019_plakats

Lasīšanas maratons Slokas pamatskolā

Jau kopš oktobra Slokas pamatskolā norisinās lasīšanas maratons: 5.-9. klases skolēniem līdz mācību gada beigām jāizlasa 6 daiļliteratūras grāmatas. Par maratona sākumu tika paziņots E-klasē, nosūtot informāciju gan bērniem, gan vecākiem. Lasītājiem jāizvēlas vecuma grupai un interesēm atbilstoša literatūra.

Jau ir notikušas divas izlasīto grāmatu pārbaudes, un ir apkopoti pirmie rezultāti. Uzaicinājums lasīt tika nosūtīts 126 skolēniem. No tiem pirmo grāmatu izlasīja 104 skolēni, otro – 101 skolēns. Ja salīdzina pa klasēm, visapzinīgākā bijusi 8.b klase – oktobra grāmatu izlasījuši pilnīgi visi, bet novembrī grāmatu nav lasījis tikai viens. Tad seko 5.b klase ar vienu nelasītāju oktobrī un novembrī.

Interesanti, ka skolēni lasa ne tikai latviski. Ir jaunieši, kas apzināti izvēlas grāmatas krievu vai angļu valodā. Daļa skolēnu grāmatu lasīšanai izvēlas skolas bibliotēkā, citi izmanto ģimenes grāmatplauktu vai grāmatnīcu jaunākos piedāvājumus, tādēļ izlasīto grāmatu saraksts ir ļoti raibs. Skolēni lasa gan jau gadu desmitiem par populārām atzītas bērnu grāmatas, piemēram, A. Lindgrēnes darbus vai E. Blaitonas piedzīvojumu literatūru. Protams, arī mūsu skolā ir daudz “Grega dienasgrāmatas” cienītāju. Ja vēl pirms laiciņa kāds varēja skaļi lielīties: “Es grāmatas nelasu!”, tad nu situācija mainās. Skolēni lasa starpbrīžos, dažs labs pat mācību stundas laikā, jo grāmata, izrādās, tik interesanta, ka grūti pārslēgties uz mācību stundu.

Ja nu vēl kāds ir īpaši jāpārliecina par lasīšanas nepieciešamību un nozīmību jebkura cilvēka dzīvē, tad būtu vērts iepazīties ar Jāņa Rozes grāmatnīcas apkopotajiem desmit iemesliem, kādēļ vajag lasīt:
1. Prāta stimulēšanai;
2. Stresa mazināšanai;
3. Zināšanu iegūšanai;
4. Vārdu krājuma papildināšanai;
5. Atmiņas uzlabošanai;
6. Analītisko spēju uzlabošanai;
7. Koncentrēšanās spēju uzlabošanai;
8. Rakstīšanas prasmes uzlabošanai;
9. Iekšējā miera vairošanai;
10. Brīnišķīgai izklaidei.
Lai grāmata kļūst par vienu no TAVAS dzīves nepieciešamāko vērtību!