Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021

Lasītājus sveicam ar jauno, ekspertu izraudzīto un rekomendēto grāmatu kolekciju.

Šī gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska), dzejā – mūsu skolas absolvente Lote Vilma Vītiņa, zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga.

Tulkoto literatūru pārstāv 17 izdevumi no 10 valodām – igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu.

Programmas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem, rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām robotizācijas un vientulības tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgiem jautājumiem kā uzticība, atbildība par saviem tuvākajiem un pieaugšana.

Atnāc uz skolas bibliotēku un izvēlies savu grāmatu!

tps://lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-vertesanai-2021-gada-jauna-gramatu-kolekcija

 bjvz_2021

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls 2021

25. septembra rītā mūsu skolas 6.b klases skolnieks Edgars Rakovskis devās interesantā piedzīvojumā. Šajā dienā Gaismas pils aicināja pie sevis 30 reģionālos skaļās lasīšanas uzvarētājus no visas Latvijas, tai skaitā Edgaru. Jāpiebilst, Slokas pamatskolas skolēns jau trešo gadu pēc kārtas kļuva par lasīšanas čempionu un devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai pārstāvētu finālā Jūrmalas reģiona izglītības iestāžu 5.-6. klases audzēkņus.

Edgars izvēlējās igauņu rakstnieces Lookas Kairi aizraujošās un jautrās grāmatas “Lidostas blaktis nepadodas” fragmentu par labsirdīgā taksīša Robja un bargā prusaka Pēča sastapšanos kafejnīcā. Zēna izteiksmīgais lasījums lomās un Pēča savdabīgā dialekta demonstrējums izsauca klausītājos smieklu vētru. Arī žūrijas pārstāvis mūziķis Atis Auzāns atzina, ka puiša lasīšanas laikā “no sejas smaids nepazuda”.

“Tu esi super!” tā Edgaru novērtēja Atis Auzāns. Mēs, līdzjutēji, pievienojamies šim vērtējumam un pateicamies Edgaram par ieguldīto darbu, atraktīvo uzstāšanos un lasītprieka veicināšanu. Bet mammai Zaigai paldies par atbalstu un veiksmīgu sadarbību ar skolas un Jūrmalas Centrālo bibliotēku!

skaļa

WhatsApp Image 2021-09-27 at 16.04.45

WhatsApp Image 2021-09-27 at 16.04.31

edgars

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020.

Septembris ir priecīgs mēnesis ne tikai tiem, kas vēlas uzsākt skolas gaitas, bet arī visiem grāmatu cienītājiem, jo mācību gada sākumā skolas bibliotēka piedāvā jaunu grāmatu kolekciju un aicina piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Kas tev jādara, lai kļūtu par žūrijas ekspertu? Atnāc uz bibliotēku un izvēlies grāmatu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvātās kolekcijas! Līdz janvārim izlasi 6 grāmatas! Izvēlies 3 interesantākās grāmatas, par kurām balsosi! Žūrijas organizatori vēlēsies uzzināt tavu viedokli par izlasīto novērtējuma anketā. Tas ir svarīgi, jo pēc anketu apkopošanas labākie grāmatu autori, mākslinieki, tulkotāji un izdevēji tiks apbalvoti. Ja vēlies, atved uz bibliotēku un lasītāju pulciņā iesaisti savu draugu, tēti un mammu!

Noslēgumā tev būs iespēja piedalīties lasīšanas svētkos, saņemt balvu un diplomu. Nāc un piedalies aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

bērnu žūrija 2020

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls 2020

26.septembrī 6. klases skolniece Estere Felicita Žukovska, Jūrmalas skolu skaļās lasīšanas sacensības uzvarētāja, droši un pārliecināti devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai sacenstos ar divdesmit deviņiem Latvijas reģionu lasīšanas čempioniem.

Meitene lasīja Džanni Rodari grāmatu “Pasakas pa telefonu”. Viņa apgalvoja, ka šī lasāmviela bijusi mammas glābiņš no latviešu tautasdziesmas “Aijā, žūžū, lāča bērni” dziedāšanas deviņu gadu garumā. Estere bija veiksmīgi izvēlējusies pasakas fragmentu: tas vēstīja par laiku, kad uz planētas nebija nevienas grāmatas un skolas, bet bērni apguva mācību vielu, lietojot zināšanu dzērienus.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja tas, ka Esteri uz skatuves atbalstīja pasākuma vadītāja Jana Ļisova, mūsu skolas absolvente un nu jau pazīstama Latvijas aktrise. Slokas pamatskola no viņas saņēma īpašu sveicienu, kas liecināja, ka daiļrunāšanai mūsu skolā ir senas saknes.

Estere par savu piedzīvojumu bibliotēkā saka: “Piedalīties sacensībā bija liels gods, un tur bija ļoti interesanti! Kaut gan nedabūju pirmo vietu, esmu priecīga, ka vispār tik tālu tiku. Es lepojos ar saviem panākumiem! Novēlu jums arī piedalīties daudzos konkursos un uzdrīkstēties, piemēram, kā es – skrēju uz skatuves bez kurpēm, lai piedalītos dziedātājas Katò izsludinātajā konkursā, un laimēju viņas mūzikas disku!”

Paldies Esterei par mērķtiecību un skolas pārstāvēšanu konkursos! Novēlam realizēt daudz radošu ideju!

222 111

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019.

Jau vairākus gadus Slokas pamatskolas skolēni un viņu vecāki tiek aicināti piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.
Iesaisties bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā!
Vairāk par programmu lasiet šeit.
2019_plakats

 

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls 2019

18. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika skaļās lasīšanas sacensības fināls. Šī sacensība ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau vairāk nekā 25 gadus. LNB sacensība notika otro reizi. Lai nokļūtu nacionālajā finālā, 11 000 jauno lasītāju visā Latvijā vispirms uzstājās savas skolas un reģionālajā bibliotēkā, kur tika izvēlēts pārstāvis nacionālajam konkursam. Finālā piedalījās trīsdesmit 11-12 gadus veci bērni no visas Latvijas. Jūrmalu pārstāvēja 6. klases skolniece Marta Līcīte.

Nacionālo konkursu Gaismas pilī vadīja divas interesantas personības: Mārtiņš, kas runāja, un Agate, kas klusēja. Viņa izspēlēja etīdes, bija laikzine un vadīja kustību aktivitāšu pauzes, jo viss pasākums ilga vairāk nekā četras stundas.

Katrs dalībnieks uzstājās 3 minūtes: iepazīstināja ar sevi, grāmatu un lasīja izvēlēto teksta fragmentu. Pēc uzstāšanās žūrijas locekļi lasītājiem uzdeva jautājumus. Nacionālā fināla žūrijā šogad darbojās Renāte Punka – Jāņa Rozes apgāda izpilddirektore un tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – televīzijas un radio raidījumu vadītājs; mūziķis Ralfs Eilands un LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa. Dalībniekus atbalstīja līdzjutēji: klasesbiedri, skolotāji, bibliotekāri.

Kad žūrija devās apspriesties, lai izvēlētu Latvijas lasīšanas čempionu un LNB Bērnu direktoru, auditorijai uzstājās repere Viņa.

Marta sacensībā uzstājās piektā un lasīšanai izvēlējās Loras Dokrilas grāmatu „Dārsija Bērdoka”, jo šajā dzīvespriecīgajā darbā vēstīts par brāļa un divu māsu attiecībām, kas reizēm nav nemaz tik rožainas. Marta atzinās, ka viņa dažas Dārsijas idejas izmantojusi arī savās attiecībās ar māsu.

Pēc Martas domām, sacensība radīja pozitīvas emocijas, vienoja lasītājus un līdzjutējus visā Latvijā. Bija interesanti iepazīt katra dalībnieka personību, lasīšanas manieri, izvēlēto daiļdarbu, kā arī sarunāties ar Valteru Krauzi. Un vispatīkamāk bija apzināties, ka lasīšana joprojām ir cieņā un grāmata var būt aizraujošs piedzīvojums. Gribas apliecināt, ka uzvarētāji un lasīšanas čempioni šajā pasākumā bija visi 30 dalībnieki!

 

444

555

Lasīšanas maratons Slokas pamatskolā

Jau kopš oktobra Slokas pamatskolā norisinās lasīšanas maratons: 5.-9. klases skolēniem līdz mācību gada beigām jāizlasa 6 daiļliteratūras grāmatas. Par maratona sākumu tika paziņots E-klasē, nosūtot informāciju gan bērniem, gan vecākiem. Lasītājiem jāizvēlas vecuma grupai un interesēm atbilstoša literatūra.

Jau ir notikušas divas izlasīto grāmatu pārbaudes, un ir apkopoti pirmie rezultāti. Uzaicinājums lasīt tika nosūtīts 126 skolēniem. No tiem pirmo grāmatu izlasīja 104 skolēni, otro – 101 skolēns. Ja salīdzina pa klasēm, visapzinīgākā bijusi 8.b klase – oktobra grāmatu izlasījuši pilnīgi visi, bet novembrī grāmatu nav lasījis tikai viens. Tad seko 5.b klase ar vienu nelasītāju oktobrī un novembrī.

Interesanti, ka skolēni lasa ne tikai latviski. Ir jaunieši, kas apzināti izvēlas grāmatas krievu vai angļu valodā. Daļa skolēnu grāmatu lasīšanai izvēlas skolas bibliotēkā, citi izmanto ģimenes grāmatplauktu vai grāmatnīcu jaunākos piedāvājumus, tādēļ izlasīto grāmatu saraksts ir ļoti raibs. Skolēni lasa gan jau gadu desmitiem par populārām atzītas bērnu grāmatas, piemēram, A. Lindgrēnes darbus vai E. Blaitonas piedzīvojumu literatūru. Protams, arī mūsu skolā ir daudz “Grega dienasgrāmatas” cienītāju. Ja vēl pirms laiciņa kāds varēja skaļi lielīties: “Es grāmatas nelasu!”, tad nu situācija mainās. Skolēni lasa starpbrīžos, dažs labs pat mācību stundas laikā, jo grāmata, izrādās, tik interesanta, ka grūti pārslēgties uz mācību stundu.

Ja nu vēl kāds ir īpaši jāpārliecina par lasīšanas nepieciešamību un nozīmību jebkura cilvēka dzīvē, tad būtu vērts iepazīties ar Jāņa Rozes grāmatnīcas apkopotajiem desmit iemesliem, kādēļ vajag lasīt:
1. Prāta stimulēšanai;
2. Stresa mazināšanai;
3. Zināšanu iegūšanai;
4. Vārdu krājuma papildināšanai;
5. Atmiņas uzlabošanai;
6. Analītisko spēju uzlabošanai;
7. Koncentrēšanās spēju uzlabošanai;
8. Rakstīšanas prasmes uzlabošanai;
9. Iekšējā miera vairošanai;
10. Brīnišķīgai izklaidei.
Lai grāmata kļūst par vienu no TAVAS dzīves nepieciešamāko vērtību!