Dzejas dienas

Dzejas dienas kopā ar Loti Vilmu Vītiņu

Aiz loga smaržoja septembra pēdējā diena, bet Slokas pamatskolā smaržoja pēc dzejas un krāsām, jo 30. septembrī pie mums viesojās gaidīts ciemiņš – Lote Vilma Vītiņa, dzejniece, māksliniece un mūsu skolas absolvente.

Pāršķirstot atmiņas par Loti, šīs skolas skolnieci, liekas, viņa rakstījusi kopš mazotnes. Un vēl tai bijis svarīgi dalīties ar uzrakstīto: meitene uzstājusies gan skolas pasākumos, gan Dzejas dienu sarīkojumos pilsētā, gan ieguvusi pirmo vietu Jūrmalas skolēnu literārās jaunrades darbu konkursā. Pie tam glītajā rokrakstā izpildītos radošos uzdevumus viņa ir ilustrējusi. Izrādās, meitene jau no bērnības zinājusi, kas vēlas būt, un mērķtiecīgi virzījusies pretim savam nākotnes mērķim.

Lote turpina ilustrēt un rakstīt – tas ir viņas dzīves aicinājums. Nu jau izdotas trīs grāmatas bērniem un jauniešiem. Pirmo grāmatu “Dzejnieks un smarža” dzejniece un 7. klases skolniece Estere Felicita visiem klātesošajiem izlasīja lomās. Lote arī lasīja fragmentus no dzejas krājuma “Meitene” un autobiogrāfiskā darba “Ūdenstornis”. Klausītāji uzzināja, ka grāmatas ilustrējusi autore un daiļdarba tapšana ir visai laikietilpīgs process, kas sniedz prieku un gandarījumu. Rakstīšana ļauj atklāt daudz jauna, nozīmīga par sevi pašu un pasauli. Noslēgumā jaunā dzejniece un māksliniece atbildēja uz skolēnu jautājumiem par skolas dzīvi, pašreizējo nodarbošanos un nākotnes iecerēm. Jebkurš interesents varēja saņemt autogrāfu – pie tam autogrāfa noformējums katram bija citāds, īpašs.

Laiks paskrēja nemanot. Pie rudenīgajām debesīm spīdēja saule, bet dzejas klausītājos ielija Lotes sirsnība, atraktivitāte un dzīvesprieks. Novēlam Lotei daudz radošu sasniegumu un, protams, nākamo grāmatu, ko mums visiem izlasīt.

WhatsApp Image 2021-10-03 at 10.37.26 (1)

WhatsApp Image 2021-10-03 at 10.37.26 (2)

WhatsApp Image 2021-10-01 at 11.28.27 (1)

WhatsApp Image 2021-10-03 at 10.37.26

WhatsApp Image 2021-10-01 at 11.28.27

Komentári aizliegti.