Barikāžu atceres diena

Barikādēm – 30

Janvāris ir barikāžu laika atceres mēnesis, kad godinām barikāžu dalībniekus un izvērtējam nevardarbīgas pretošanās nozīmi tautas vēsturē.

13.janvārī Slokas pamatskolas kolektīvs, pieminot barikāžu laiku, pievienojās Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības organizētajai akcijai “Iededz ‘guni”. Tumsai iestājoties, ģimenes, baltu domu un kupenu ieskautas, iededza ugunskurus, lāpas un sveces, lai pateiktos bezbailīgajiem tautas brīvības aizstāvjiem.

...

Barikāžu atceres nedēļā skolotāji sagatavoja bērniem dažādus uzdevumus par 1991. gada janvāra notikumiem. Vēstures stundās skolēni veidoja prezentācijas un skatījās dokumentālās filmas, latviešu valodas stundās pierakstīja atmiņu stāstus, vizuālās mākslas stundās zīmēja pastkartes un veidoja instalācijas, bet klases stundām vēstures skolotājs Mikus Solovejs sagatavoja viktorīnu “Barikāžu dienas”.

1991.gada ziemā uguns liesmoja Rīgas ielās un barikāžu dalībnieku sirdīs, kad viņi iestājās par savas valsts un kaimiņu zemju neatkarības nosargāšanu. Lai šodien, pēc 30 gadiem, iedegtais atmiņu ugunskurs izgaismo jebkuru tumsu!

 

Barikāžu atmiņu stāsti

Barikāžu atmiņu stāsti (pdf)

6

5

4

3

2

1

 

Komentári aizliegti.