Mana Latvija!


125834638_455581418758686_1731772752084931640_n

Ir balts Piena ceļš,
sarkanās magonēs tīts.
Ir tautumeitas un tautudēli
kā plaukstošs cerības zieds.
Ir mūsu valoda,
tautasdziesmās kas skan.
Ir mūsu dzimtā Latvija-
Tev un Man!
/Beatrise Libere, 8.a.klase/

Mana Latvija

Sagaidot 18.novembri, Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienu, Slokas pamatskolas skolēni dažādos mācību priekšmetos izzināja savas valsts vērtības un veidoja interesantus radošos darbus.

Latviešu valodas stundās skolēni apzināja tautas kultūras mantojumu un rakstīja domrakstu “Mans grāmatplaukta stāsts”, bet, godinot Krišjāni Baronu 185.dzimšanas dienā, gan skolēni, gan skolotāji uz skolu atnesa savu mīļāko tautasdziesmu Dainu skapja izveidei. 6.klases un 7.b klases skolēni veidoja dabas ainavu stāstus. Domājot par tautas gara mantu saglabāšanu, literatūras stundās 8.klases jaunieši sacerēja dzejoļus, haikas. Arī 3.klases bērni izmēģināja spēkus dzejoļu rakstīšanā.

Vēstures stundās 6.-9.klases skolēni rakstīja eseju “Vēlējums Latvijai dzimšanas dienā”, attēlojot Latviju 2080.gadā.

Sporta nodarbībās bērni izzināja izcilāko Latvijas sportistu dzīvesstāstus.

Sociālo zinību stundās 4.klases puiši un meitenes zīmējumos atklāja, kā saprot vārdu “brīvība”. 9.klases skolēni sagatavoja runu Valsts prezidenta kancelejas organizētajam konkursam “Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?”.

Mūzikas stundās 7.klases jaunieši izzināja ģimenes godu tradīcijas, bet 9.klases skolēni pētīja latviešu tautas atmodu un nozīmīgākos mūzikas notikumus.

Dabaszinību stundās 7.-9.klases skolēni no dabas materiāliem izgatavoja apsveikuma kartītes Latvijai. 7.klases darināja ziedus, 8.klases – dzīvniekus, bet 9.klases – vielas formulas attēlus.

Krievu valodas stundās 9.klases skolēni veidoja prezentācijas par Latvijas  kultūrvēsturiskajiem  novadiem, bet angļu valodas stundās rakstīja domrakstus un dzejoļus “I live in Latvia”.

Matemātikas stundās 4.klases bērni pētīja Latviju skaitļos, tas ir, enciklopēdijās apzināja iedzīvotāju, upju, ezeru skaitu, valsts teritorijas lielumu un citu interesantu informāciju. Notika stundas arī ārā, kad skolēni ielūkojās apkārtnē un skaitīja skolas logus, ārdurvis, soliņus, priedes, sētas stabus, soļus apkārt skolai.

Mājturības stundās 1.klases bērni veidoja Latviju, izmantojot dabas materiālus un aplicējot. Otrklasnieki izgatavoja kulonu “Zalktis”, jo zalktis izsenis latviešiem bijis svētības un gudrības simbols.

Vizuālās mākslas stundās pirmklasnieki gleznoja tēvzemi un rakstu zīmes. 5.a klases bērni pētīja, kā izskatās Latvija, un papildināja kontūru, līdz tā sāka ko atgādināt. Lapas otrajā pusē latviešu valodas stundā bērni rakstīja, kas Latvijā visvairāk patīk. 5.b klase zīmēja valsts kontūru un to papildināja ar savām mīļākajām lietām, kas saistās ar dzimteni. 6.klases skolēni attēloja savu ideālo Latviju (lietas, vietas, laika apstākļus). 7.-9.klases jaunieši izgatavoja apsveikumus savai zemei: gaismas instalācijas, objektus, šovu.

Klases stundās piektklasnieki kopā ar audzinātāju I.Krūmbergu par godu svētkiem iestudēja deju. Skolotāja A.Čakša saviem audzēkņiem piedāvāja papildināt nepabeigto teikumu “Latvija ir mana, jo…”.

Datorikas stundās 7.klases jaunieši veidoja fotokolāžu “Manas mīļākās vietas pilsētā”.

Skolēni dažādās mācību stundās, bet skolotāji un tehniskie darbinieki brīvajā brīdī iesaistījās jostas darināšanā. Katra Laimes zīme, ko izgatavoja bērni un pieaugušie, izmantojot savus dzimšanas datus, posmu pa posmam tika savienota rakstainā jostā, apliecinot, ka mēs katrs un visi kopā esam Latvija. Tā tika izveidota ne tikai svētku dekorācija 1.stāva gaitenī, bet arī apsveikuma kartīte.

Paldies gan skolotājiem, gan skolēniem par raženo veikumu, izzinot Latvijas kultūras mantojumu un radot jaunas vērtības – savas idejas un darbus! Vēlam Latvijai daudz baltu dieniņu, bet mums – valsts vērtības godā turēt!

 

Radošie darbi latviešu valodā un literatūrā

3.klases radošie darbi latviešu valodā

Vēlējums Latvijai dzimšanas dienā

 

Komentári aizliegti.