Lepojamies ar Esteri Felicitu Žukovsku!

Lepojamies ar Esteres Felicitas Žukovskas panākumiem

6.klases skolniecei Esterei Felicitai Žukovskai šis ir īpašs gads, jo septembrī Esteres dzejoļi tika izdoti bērnu dzejas gadagrāmatā “Garā pupa” un viņa piedalījās Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālajā finālā.

Kā divi meitenes dzejoļi nonāca līdz dzejniecei Inesei Zanderei, krājuma “Garā pupa” sastādītājai? Tā bija Esteres mammas ideja. Mamma, aprīlī izlasījusi par pieteikšanos konkursam, rosināja meitu rakstīt. Tas bija MāciesMājās laiks, kad tapa Esteres dzejoļi “Raimonda zivis” un “Kas kur iekšā”. Un tie izrādījās vieni no labākajiem bērnu un jauniešu iesūtītajiem darbiem. Pie tam dzejolis “Raimonda zivis” iepatikās žūrijas loceklim Jānim Skutelim. Viņa lasījumu un komentāru vari noklausīties ŠEIT

Estere1

estere2

estere3

 

26.septembrī Estere, Jūrmalas skolu skaļās lasīšanas sacensības uzvarētāja, droši un pārliecināti devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai sacenstos ar divdesmit deviņiem Latvijas reģionu lasīšanas čempioniem.

Meitene lasīja Džanni Rodari grāmatu “Pasakas pa telefonu”. Viņa apgalvoja, ka šī lasāmviela bijusi mammas glābiņš no latviešu tautasdziesmas “Aijā, žūžū, lāča bērni” dziedāšanas deviņu gadu garumā. Estere bija veiksmīgi izvēlējusies pasakas fragmentu: tas vēstīja par laiku, kad uz planētas nebija nevienas grāmatas un skolas, bet bērni apguva mācību vielu, lietojot zināšanu dzērienus.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja tas, ka Esteri uz skatuves atbalstīja pasākuma vadītāja Jana Ļisova, mūsu skolas absolvente un nu jau pazīstama Latvijas aktrise. Slokas pamatskola no viņas saņēma īpašu sveicienu, kas liecināja, ka daiļrunāšanai mūsu skolā ir senas saknes.

Estere par savu piedzīvojumu bibliotēkā saka: “Piedalīties sacensībā bija liels gods, un tur bija ļoti interesanti! Kaut gan nedabūju pirmo vietu, esmu priecīga, ka vispār tik tālu tiku. Es lepojos ar saviem panākumiem! Novēlu jums arī piedalīties daudzos konkursos un uzdrīkstēties, piemēram, kā es – skrēju uz skatuves bez kurpēm, lai piedalītos dziedātājas Katò izsludinātajā konkursā, un laimēju viņas mūzikas disku!”

estere4

Paldies Esterei par mērķtiecību un skolas pārstāvēšanu konkursos! Novēlam realizēt daudz radošu ideju!

Komentári aizliegti.