Energy Advice

Pirmdien, 16. septembrī, Slokas pamatskolas 6. un 9.klašu klašu skolēni   piedalījās  izglītojošā pārrobežu konkursa “Energy Advice” atklāšanas pasākumā, kurš notika   Elektrum Energoefektivitātes centrā.

Konkurss tiek organizēts projekta “Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai (“Energy Saving Advice Across Borders” – Energy Advice)” ietvaros.

Projekta mērķis - veidot pārrobežu kampaņas, lai palielinātu informētību par ieguvumiem no resursu taupīšanas un tādējādi veicinātu cilvēku padziļinātu izpratni par resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu.

Skolēniem bija iespēja darboties tehniski radošajās darbnīcās par energoefektivitātes jautājumiem . Piemēram, 6.klases skolēnu grupas mēģināja energoefektīvi siltināt pašu celtas miniatūras saliekamās mājas. Skolēniem vajadzēja izdomāt, kurus siltināšanas materiālus ir izdevīgi iegādāties par savai komandai iedalītās spēļu naudas summu, cik daudz resursu tiks iztērēts  un kāds būs gala ieguvums. Izrādās, ka  visefektīvāk savu māju izdevās nosiltināt  meiteņu komandai ”Celtnieces”, kuras kļuva par šīs radošās darbnīcas uzvarētājām.

Savukārt 9.klašu skolēniem  bija jāsaprot, kā var uzlauzt šifru katrai komandai izsniegtajām kastēm. Kuram izdodas atvērt kasti, tas tiek pie pārējiem kastē apslēptajiem uzdevumiem.

Nedalītu sajūsmu visiem radīja fizikas eksperimenti, kuros piedalīties gribētāju netrūka. Gandrīz visi  centās izmēģināt, kā no uzklāta galda ar vienu rāvienu var noņemt galdautu tā, ka trauki pat neizkustas no vietas, kāda ir sajūta, kad no malas šķiet, ka roka deg ar zilu liesmu, cik tālu spēj aizlidot paštaisīta raķete  un kā , veicot nāves cilpu, ūdens no glāzes neizlīst.

Nodarbības un fizikas eksperimentus vadīja nodibinājuma Ventspils Augsto tehnoloģiju parks  struktūrvienības zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes Democentrs” atraktīvie jaunieši. Savukārt gudrākās komandas tika pie patīkamām pārsteiguma balvām.

Pasākuma laikā-16.septembrī plkst. 12.00 -tika atvērta reģistrēšanās konkursam , kur 6.-9. klašu skolēni tiek aicināti  izveidot komandas 2–3 cilvēku sastāvā. Visas reģistrētās komandas piedalīsies pirmajā, vietēja mēroga konkursa posmā, pildot dažādus uzdevumus par enerģijas taupīšanu. Piecas labākās komandas no Latvijas un Igaunijas sacentīsies konkursa finālā, kurš notiks AHHAA zinātnes centrā Tartu, Igaunijā.

Kļūsti energoefektīvs arī tu!

WhatsApp Image 2019-09-16 at 15.18.21

 

WhatsApp Image 2019-09-16 at 15.18.25

Komentári aizliegti.